undefined

Hodí sa podnožka KneeGuardKids do všetkých typov automobilov a autosedačiek?

Naša podnožka je vhodná do všetkých bežných typov automobilov so zadnými sedadlami, a to ako so systémom ISOFIX, tak aj bez neho. KneeGuardKids je možné používať so všetkými bežnými autosedačkami, ktoré nemajú spevňujúcu opornú nohu.


Ako je auto podnožka v aute pripevnená?

Uchytenie podnožky sa vykonáva pomocou pásikov na konci zásuvného jazyka. U sedačiek so systémom ISOFIX je to pripevnením karabín k držiaku ISOFIX. Pokiaľ tento systém v aute nemáte, nezúfajte. Podnožku môžete pripevniť aj prevlečením pásikov medzi sedákom a operadlom. Za sedadlami podnožku zaistíte plastovými úchytmi, ktoré sú súčasťou balenia.


Aká je maximálna nastaviteľná výška podnožky? Hodí sa podnožka aj do dodávky?

Maximálna nastaviteľná výška od podlahy (pri podnožke dolná hrana päty) po sedák sedadla (pri podnožke zásuvný jazyk), je 47 cm. Po podpere nôh je to 52 cm. Ale záleží ako staré dieťa máte – či bude podpera nad alebo pod jazykom – v tom prípade stačí tieto dve hodnoty zameniť medzi sebou.


Je možné pripevniť zároveň autosedačku aj podnožku do systému ISOFIX?

Tu nie je odpoveď jednoznačná. Záleží od typu autosedačky a typu jej uchytenia. Podľa ohlasov zákazníkov sa vo väčšine prípadov vlezú do ISOFIXu zámok autosedačky aj karabína od popruhov podnožky. Stále máte možnosť podnožku upevniť druhým spôsobom uchytenia rovnako bezpečne medzi sedák a operadlo sedadla pomocou zarážok ktoré nájdete v balení.


Je podnožka KneeGuardKids bezpečná a spĺňa všetky EÚ normy?

Auto podnožka plne spĺňa všetky normy pre použitie v EÚ. Nielen že je bezpečná, ale tiež prispieva k vyššej bezpečnosti dieťaťa pri už aj tak nebezpečnom cestovaní autom - zaisťuje optimálnu polohu dieťaťa. Pri prípadnej havárii je podnožka KneeGuardKids pevne zaistená a nespôsobí tak prípadné zranenie, čo dokazuje aj video z crash testu nižšie.


Je podnožka KneeGuardKids praktická pri častom vystupovaní a nastupovaní?

Áno, aj na to desginéri mysleli. Plošinu podnožky jednoducho odistíte zatlačením dvoch poistiek a sklopíte ju do zvislej polohy. Vaše dieťa môže pohodlne vystúpiť. Po nasadnutí do sedačky plošinu jednou rukou zdvihnete a tá sa zablokuje v predchádzajúcom sklone.


Ako správne inštalovať a nastaviť auto podnožku?

Inštrukcie pre montáž a nastavenie podrobne popísané v našom užívateľskom manuáli, ktorý dodávame ku každej podnožke. Zobraziť užívateľský manuál >