Výhradní distributor pro Česko a Slovensko: ONKEL family s.r.o., Nové sady 988/2, 60200 Brno,
IČ: 06504795, DIČ: CZ06504795

Časté dotazy

Zdravotné

Jako by malo moje dieťa správne sedieť?

Podľa fyzioterapeutov je pre zdravý a pohodlný sed základným predpokladom mať podporu pod nohami. Pokiaľ nemajú nohy oporu, visia vo vzduchu a to je námaha pre kolenné kĺby a spôsobuje to nepríjemný pocit a bolesti.

Ďalej kvôli tlaku hrany autosedačky na spodnú časť stehien dochádza k zlému prekrveniu nôh a brneniu. Zozadu nad kolenami nám vedú hlavné nožné tepny.

Možno tiež preto Vaše dieťa prekrižuje nohy v sedačke a tlačí do vašej sedačky alebo je nepokojné a vy neviete prečo.

Jako telo reaguje na nedostatok opory pod nohami?

Najprv prichádza nepríjemný pocit v nohách, dieťa sa snaží si nohy oprieť kdekoľvek to ide, o vaše operadlo, o hrany sedačky, o interiér dverí, čo je veľmi nebezpečné pri prípadnej autonehode.

V ďalšom štádiu prichádza zlé dokrvenie končatín, kvôli zúženým cievám, to spôsobuje brnenie v nohách či dokonca necitlivosť nôh. Na tieto podnety deti reagujú už horšie. Posúvajú sa na sedačke nižšie a tak vzniká voľný priestor za bedrami.

Dlhodobé zlé sedenie namáha kolená a chrbticu.

Prečo nepoužívať rôzne kutilské náhrady podnožky KneeGuradKids?

Kým sa nič nestane, môžu po domácky vyrobené náhrady auto podnožky odviesť svoju službu. Pokiaľ ale dôjde na dopravnú nehodu, tieto drevené stoličky a krabice, ktoré sú použité ako náhrada, môžu tiež dosť uškodiť.

Aj pri náraze v malých rýchlostiach sú tieto predmety vymrštené silou nárazu po priestore automobilu a môžu spôsobiť nepekná zranenie. Napríklad len fľašu s pitím sa stane až niekoľkých kilovým závažím.

Preto dbajte tiež na bezpečnosť neukotvených predmetov v automobile. Naša podnožka je bezpečné uchytenie a pri crash testoch prešla na výbornú.

Technické

Hodí sa podnožka KneeGuardKids do všetkých typov automobilov a autosedaček?

Naša podnožka je vhodná do všetkých bežných typov automobilov so zadnými sedadlami, a to tak ako so systémom ISOFIX, či bez neho. KneeGuardKids je možné používať so všetkými bežnými autosedačkami, ktoré nemajú podnožku na nohy.

Jako je auto podnožka v aute pripevnená?

Uchytenie podnožky sa robí pomocou pásov na konci zásuvného jazyka. U sedačiek so systémom ISOFIX je to priprevnením karabin k držiaku ISOFIX, ale ak tento systém nemáte nezúfajte. Podnožku môžete pripevnit tiež prevlečením pásov medzi sedadlom a operadlom. Za sedadlami podnožku zaistíte plastovými úchytmi, ktoré sú súčasťou balenia.

Automobily se systémom ISOFIX

Automobily bez systému ISOFIX

Je auto podnožka KneeGuardKids bezpečná a splňuje všetky EÚ normy?

Auto podnožka splňuje všetky normy pre používanie v EÚ. Nie len, že je bezpečná, ale tiež prispieva k vyššej bezpečnosti dieťaťa pri už tak nebezpečnom cestovaní autom – zaisťuje optimálnu polohu dieťaťa. Pri prípadnej havárii je podnožka KneeGuardKids pevne zaistená a nespôsobí tak prípadné zranenie, čo dokazuje aj video z crash testu nižšie.

CE certifikát

Je podnožka KneeGuardKids praktická při častom vystupovaní a nastupovaní?

Áno, aj na to designeri mysleli. Plošinu podnožky jednoducho odistíte zatlačením dvoch poistiek a sklopíte do zvislej polohy. Vaše dieťa môže pohodlne vystúpiť. Po nasadnutí do sedačky plošinu jednou rukou zdvihnete a tá sa zablokuje v predchádzajúcom sklone.

Montáž

Ako správne nastaviť a inštalovať auto podnožku?

Inštrukcie na montáž a nastavenie nájdete podrobne popísané v našom užívateľskej manuáli, ktorý dodávame ku každej podnožke.

Zobraziť návod

Jak tělo dítěte reaguje na nedostatek podpory pod nohama?

Pro rodiče, kteří necestovali na autosedačkách, je vysvětlení zdroje problémů překvapující. Děti do 9 let jsou příliš malé na to, aby se postavily na zem. Nohy volně visící, opřené o hrany sedáku nebo sedadla, jsou vystaveny stálému tlaku, který je příčinou poruch krevního a lymfatického oběhu. V důsledku toho vede k brnění a bolesti v nohou.

Jak tělo dítěte reaguje na nedostatek podpory pod nohama?

Pro rodiče, kteří necestovali na autosedačkách, je vysvětlení zdroje problémů překvapující. Děti do 9 let jsou příliš malé na to, aby se postavily na zem. Nohy volně visící, opřené o hrany sedáku nebo sedadla, jsou vystaveny stálému tlaku, který je příčinou poruch krevního a lymfatického oběhu. V důsledku toho vede k brnění a bolesti v nohou.

-->

Auto podnožka pre deti KneeGuardKids

Auto podnožka pre deti KneeGuardKids

 • zvyšuje bezpečnosť a zaisťuje pohodlie a zdravotný prínos pre vaše dieťa
 • chráni dieťa pri nehode (zaisťuje správnu polohu v sedačke)
 • rieši problém s krvným obehom a necitlivosťou končatín
 • rieši problém namáhania kolenných kĺbov
 • bezpečnostné testy a crash testy splňujú všetky podmienky EÚ
 • veľký rozsah nastavenie vyhovuje deťom od 2 do 9 rokov a umožňuje umiestnenie do všetkých druhov automobilov a detských autosedačiek – okrem sedačiek už s opierkou nôh a autosedačiek do protismeru jazdy
 • bezpečnostné uchytenie pre všetky sedadla so systémom ISOFIX ale aj bez neho
 • možnosť rýchleho sklopenia a nastavenia, jednoduchá manipulácia pri premiestnení do iného auta
 • overené rodičmi po celom svete (produkt má úspech v USA, Japonsku a teraz aj v Európe – Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Poľsko a ďalšie)
 • víťaz testu NPPA 2019 ( Národná cena produktu pre rodičov v USA)
 • jedinečný a celosvetovo patentovaný systém/produkt, vyrobený z vysoko kvalitného plastu
 • záruka 24 mesiacov
73 €


Doprava od 4 €
Vrátenie do 30 dní

kúpiť na e-shope

budete bezpečne presmerovaný na náš eshop www.zdravybatoh.cz